هرگز این چای هارا ننوشید

هرگز این چای هارا ننوشید

هرگز این چای هارا ننوشید شاید تابه حال نمیدانستید ، اما نوشیدن چای دربعضی شرایط و مواقع باعث بروز بیماری هایی میشود که اغلب بسیار ناخوشایند هستند و ندانستن این موارد ممکن است شمارا در معرض این بیماری ها قرار دهد .

دراین مطلب میخوانیم :

 • چای داغ و سوزان
 • چای سرد شده
 • نوشیدن چای قبل از صبحانه
 • چای بسیار غلیظ
 • چای مانده
 • چای بی کیفیت
 • لیست چای های خطرناک

چای بسیار داغ

احتمالا خیلی درباره ی نوشیدن چای داغ شنیده اید ، به این دلیل که چایی که تازه جوشیده و بسیار داغ است ممکن است خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد ، که توسط محققان جهان هم ثابت شده است و امری بدیهی در استفاده از چای هست . البته باید گفت که چای داغ مزه و طعم شیرین و خوش واقعی چای را نمی دهد و اغلب چای را بسیار تلخ تر از آنچه که هست نشان میدهد .


چای سرد شده

مورد بعدی که باید در آن دقت کنید نوشیدن چای سرد شده هست ، همانطور که نوشیدن چای بسیار داغ برای بدن مضر است چای سرد شده هم مضراتی دارد که کمتر از چای داغ شناخته شده است . نوشیدن چای سرد باعث دلدرد میشود و این به این دلیل است که چای سرد در معده هضم نمی شود . این را هم نباید نادیده گرفت که چای سرد به طور کامل طعم خود را از دست میدهد و مزه ی تلخ و خشکی به خود میگیرد که برای همه حس ناخوشایندی اینجاد میکند.


نوشیدن چای قبل از صبحانه

نوشیدن چای قبل از صبحانه ویا به اصطلاح به صورت ناشتا مضراتی دارد که نباید آن هارا نادیده گرفت ، بعضی افراد به دلیل عجله و … صبح قبل از خوردن صبحانه اول چای خود را مینوشند که این میتواند به آنها ضرر برساند ،


چای بسیار غلیظ

چای بسیار غلیظ به دلیل وجود مقدار زیادی رنگ چای برای بدن ضرر دارد ، این چای اغلب مزه ی تلخی میدهد و بوی چای را از بین میبرد شناسایی این چای خیلی ساده است زیرا چای غلیظ خیلی تیره تر از حد معمول خود خواهد شد ، این چای هم مانند چای داغ خطر ابتلا به سرطان را زیاد میکند که البته مقاله های زیادی درباره ی مضرات این چای در فضای مجازی هست

چای مانده

چایی که از شب قبل مانده هم جزو دسته ای از چای هاست که ضرر رسان هستند ، این چای ها علاوه بر اینکه طعم واقعی خود را از دست میدهند و رنگ مصنوعی به خود میگیرند ، مضراتی هم برای بدن دارند ، همچنین چای هایی که برای مراتب سوم و چهارم گرم بشوند هم جزو این دسته هستند و برای بدن مفید نیستند . علاوه بر همه ی این ها مزه و رنگ چای تازه شما را شگفت زده خواهد کرد .

چای بی کیفیت

شاید در برخی موضوعات ولخرجی کردن کار درستی نباشد ، اما برای خرید چای ولخرجی کنید ، چای های ارزان اغلب کیفیت بدی دارند و بد فراوری شده اند ، که این از مزه ی آن هم پیداست اما برخی به دلیل نداشتن دسترسی به چای با کیفیت این بدی را متوجه نمی شوند ، چایی که بد نگهداری شده است اگر مرطوب باشد خراب میشود توجه داشته باشید چای باید آنقدر خشک باشد که هنگام خرد شدن صدای خش خش بدهد ، چای با کیفیت همواره بوی خوبی دارد، چای تلخ بوی تلخ میدهد و چای عطری بوی عطر در غیر اینصورت به اصالت و کیفیت چای خود شک کنید

هرگز این چای هارا ننوشید

 • چای بسیار داغ
 • چای سرد شده
 • چای قبل از صبحانه
 • چای غلیظ
 • چای مانده
 • چای بی کیفیت

شرکت چای اردیبهشت همواره تلاش کرده که بهترین چای و باکیفیت ترین چای را در طعم های مختلف به دست شما عزیزان برساند ، با نوشیدن چای های شرکت اردیبهشت مزه ی واقعی و رنگ طبیعی چای را درک خواهید کرد . همچنین دعوت میکنم بعد از مطالعه ی مقاله ی (هرگز این چای هارا ننوشید) مقاله ی (فواید چای) که تنها بخشی از فواید چای هست را مطالعه کنید .

‫3 نظر ارسال شده در “هرگز این چای هارا ننوشید

 1. افسانه :

  واقعا مطلب مفیدی بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 15 =