چای عطری چیست ؟ فواید چای عطری

چای عطری چیست

امروز میخواهیم به سوال (چای عطری چیست ؟) و اینکه یک چگونه یک چای معطر میشود و اینکه خرید چای عطری را از کجا شروع کنیم پاسخ دهیم که سوال خیلی از شما عزیزان بوده است پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

در این مطلب میخوانیم :

  • چای عطری از کجا اومد؟
  • آیا چای عطردار نوعی خاص از چای هست؟
  • چای چگونه عطردار میشود ؟
  • معطر کردن چای با اسانس ها و …
  • چای معطر سرطان زاست
  • سخن پایانی

چای عطری از کجا اومد؟

همانطور که میدانید چای در سرزمین چین متولد شد و همواره چینیان در پی کشف خواص دارویی در چای بودند و از چای استفاده های فراوانی می کردند ، چینی ها علاوه بر مصرف چای و خواص دارویی آن به دنبال عطر و بوی آن هم بودند و سعی در تولید چایی داشتند که معطر باشد .

آنها برای بیشتر کردن تاثیر دارویی و درمانی چای معمولا از شکوفه های معطربهار نارنج و رازقی ، پوست پرتقال و نارنج و لیمو و مرکبات استفاده میکردند ، مرکبات از جمله پوست میوه ی نارنج حاوی مقدار قابل توجهی ترکیبات آروماتیک و همچنین ویتامین های C , B , A هستند . پوست پرتقال هم همانند نارنج دارای مقدار قابل توجهی اسانس هست .

روغن برگاموت یکی دیگر از روغن های فرار است که از مرکباتی مانند ترنج گرفته میشود و اغلب شرکت های چای در ایران از برگ برگاموت برای معطر کردن چای خود استفاده میکنند .

آیا چای عطری نوعی خاص از چای ها است ؟

خیلی از مردم کشور ما متاسفانه بر این عقیده هستند که چای معطر نوعی خاص از چای هست درصورتی که این باور غلط است و چای معطر درواقع از همان برگ چای سیاه درست شده اما در مراحل تولید این چای معطر میشود .

چای سیاه بعد از خشک شدن به سه دسته ی درشت ، ریز و خاکه تقسیم میشود که معمولا شرکت های چای از خاکه برای چای های کیسه ای استفاده میکنند و چای های درشت کیفیت بهتر و معمولا قیمت بالاتری دارند ، هر کدام از دسته های چای (درشت ، ریز ، خاکه) قابلیت معطر شدن دارند و حتی میتوان به آنها کمی رنگ مجاز اضافه کرد .

چای عطری چیست
چای عطری چیست ، چای کوزه طلایی ، چای کوزه

چای چگونه عطری میشود؟

بعد از چیده شدن برگ های چای از مزارع چای این برگ ها وارد کارخانه شده و توسط دستگاه هایی شیره ی آنها گرفته میشود خیلی سریع به مرحله تخمیر چای میروند . چای هر چقدر در مرحله ی تخمیر بیشتر بماند در نهایت رنگ تیره تری به خود میگیرد .

چای سبز مرحله ی تخمیر را ندارد به همین دلیل رنگ آن تیره نمیشود و به چای سبز معروف است .

بعد از مرحله ی تخمیر میتوان با اضافه کردن اسانس به چای آن را معطر نمود این اسانس اغلب اسانس برگ برگاموت است که چای ارل گری را درست میکند اما میتوان به چای اسانس هایی با طعم های مختلف زد و به طور مثال به چای عطر کاکائو بدهد .

معطر کردن چای با اسانس ها و …

یکی از اسانس های معروف اسانس برگاموت است که درباره ی آن به طور کامل توضیح دادیم که باعث تولید چای ارل گری میشود .

یکی دیگر از چای های معطر مشهور ، چای جاسمین است که یکی از معروف ترین چای های اروپا و فرانسه است و عطر آن از گل های یاس سفید و بنفش است که در مقاله ای به طور کامل به آن میپردازیم .

چای نعناء ، چای دارچین ، چای هل و چای نسترن از دیگر چای های معروف و معطر هستند که هر کدام با اسانس خاص خودشان معطر میشوند

چای عطری سرطان زاست :

خیلی ها متاسفانه بر این باور هستند که چای عطردار سرطان زاست باید بگوییم که این جمله تنها یک تبلیغ برای دمنوش های لاغری است تا خرید چای عطری مانع فروش آنها نشود ، چای معطر علاوه بر معطر بودن اکثر فواید چای سیاه را داراست و میتوان با نوشیدن چای عطری هم از عطر و هم از فواید آن استفاده کرد . درصورتی که از فواید چای اطلاعی ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله ی ما در این زمینه را مطالعه نمایید .

چای عطری چیست ؟ سخن پایانی :

خب حالا که تا پایان مقاله ی چای عطری چیست با ما همراه بودید وبا این نوع چای به طور کامل آشنا شدیم پیشنهاد میکنیم برای خرید چای عطری به محصولات چای های عطری ، شرکت کوزه طلایی سری زده و طعم دلنشین این نوشیدنی را علاوه بر عطر دل انگیز و قیمتی شگفت انگیز بچشید . و حتما پیج اینستاگرام مارو دنبال کنید تا از تخفیفات و جایزه ها و کلی چیزای دیگه باخبر بشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =